Vishay/Dale TNPW12103K09BETA
TNPW12103K09BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12103K09BETA
Brief Description
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12103K09BETA.pdf
Availability of TNPW12103K09BETA
QUANTITY
TNPW12103K09BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12103K09BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12103K09BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12103K09BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12103K09BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12103K09BETA Details Description
Related parts for TNPW12103K09BETA
TOOL HAND CERTI-CRIMP 22-26 AWG datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LINE CONDITIONER 1200W 4OUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT PINS datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS DUAL -140V 50QFN datasheet.pdf
1.25MM F/L 20POS 32AWG 450MM datasheet.pdf