Vishay/Dale TNPW12103K57BETA
TNPW12103K57BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12103K57BETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12103K57BETA.pdf
Availability of TNPW12103K57BETA
QUANTITY
TNPW12103K57BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12103K57BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12103K57BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12103K57BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12103K57BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12103K57BETA Details Description
Related parts for TNPW12103K57BETA
FIXED IND 22UH 3.8A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - MDJ24K/MC26F/MDN24K datasheet.pdf
WIRE WRAP HAND TOOL 30AWG datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 24.51MM datasheet.pdf
RES 2.1 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 1MSPS 10LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf