Vishay/Dale TNPW121047R0BETA
TNPW121047R0BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121047R0BETA
Brief Description
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121047R0BETA.pdf
Availability of TNPW121047R0BETA
QUANTITY
TNPW121047R0BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121047R0BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW121047R0BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121047R0BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW121047R0BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121047R0BETA Details Description
Related parts for TNPW121047R0BETA
IC FPGA 193 I/O 240HQFP datasheet.pdf
MCU 8BIT 128K/32K FLASH 52TQFP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLSH TQFP-64-8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf