Vishay/Dale TNPW12104K99BETA
TNPW12104K99BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12104K99BETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12104K99BETA.pdf
Availability of TNPW12104K99BETA
QUANTITY
TNPW12104K99BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12104K99BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12104K99BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12104K99BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12104K99BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12104K99BETA Details Description
Related parts for TNPW12104K99BETA
CAP FILM 0.12UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208QFP datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 330MA 4.3 OHM TH datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SRL 13.75SPS 10UMAX datasheet.pdf
CONN CABLE ENTRY SEAL SZ 23 CPC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
PROTECTOR SINGLE BIDIRECT 40V datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf