Vishay/Dale TNPW1210536RBETA
TNPW1210536RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210536RBETA
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210536RBETA.pdf
Availability of TNPW1210536RBETA
QUANTITY
TNPW1210536RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210536RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210536RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210536RBETA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210536RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210536RBETA Details Description
Related parts for TNPW1210536RBETA
CONN HEADER .100 SINGL R/A 15POS datasheet.pdf
CONN FFC TOP 22POS 0.80MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 1.5KV X7R 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 8A 240VAC datasheet.pdf
SEATING TI Z-PK MX 3 PR 16C datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 18AWG 1000' datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN FPC VERT 50POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf