Vishay/Dale TNPW121057R6BETA
TNPW121057R6BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121057R6BETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121057R6BETA.pdf
Availability of TNPW121057R6BETA
QUANTITY
TNPW121057R6BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121057R6BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW121057R6BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121057R6BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW121057R6BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121057R6BETA Details Description
Related parts for TNPW121057R6BETA
SCREWDRIVER HEX 1.27MM 6.3" datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 8A TO220-3 datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3.15A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 22.8VWM BPKG AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
508 TB SOCKET OPEN 45D datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 36V 10W datasheet.pdf
OSC MEMS 27.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf