Vishay/Dale TNPW121062R0BEEA
TNPW121062R0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121062R0BEEA
Brief Description
RES SMD 62 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121062R0BEEA.pdf
Availability of TNPW121062R0BEEA
QUANTITY
TNPW121062R0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121062R0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW121062R0BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121062R0BEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW121062R0BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121062R0BEEA Details Description
Related parts for TNPW121062R0BEEA
IC FLASH 4MBIT 250NS 32PLCC datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 391 I/O 676FBGA datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
SGE-225-4-0380L 02000M SFTY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T412 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
RES ARRAY 16 RES 20K OHM 18DRT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf