Vishay/Dale TNPW1210634KBETA
TNPW1210634KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210634KBETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 634K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210634KBETA.pdf
Availability of TNPW1210634KBETA
QUANTITY
TNPW1210634KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210634KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210634KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210634KBETA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210634KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210634KBETA Details Description
Related parts for TNPW1210634KBETA
SWITCH PUSHBUTTON SPST 4A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
HEATSHRINK 1 1/2"-50' YLLW/GREEN datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 1.2MMX7MM 9.06" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
ANEMOMETER THERMOM FLEXIBLE VANE datasheet.pdf
MICRO 21C SKT 3" /33 10CR datasheet.pdf
IC REG LDO 4.8V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
CAP FILM 0.068 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf