Vishay/Dale TNPW121063K4BETA
TNPW121063K4BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121063K4BETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 63.4K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121063K4BETA.pdf
Availability of TNPW121063K4BETA
QUANTITY
TNPW121063K4BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121063K4BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW121063K4BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121063K4BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW121063K4BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121063K4BETA Details Description
Related parts for TNPW121063K4BETA
LABEL S LAM DM CLOTH WHT .3X.75" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CUTTER CABLE STRAIGHT datasheet.pdf
RES 432 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG GREEN 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 25V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf