Vishay/Dale TNPW121064R9BEEA
TNPW121064R9BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121064R9BEEA
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121064R9BEEA.pdf
Availability of TNPW121064R9BEEA
QUANTITY
TNPW121064R9BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121064R9BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW121064R9BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121064R9BEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW121064R9BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121064R9BEEA Details Description
Related parts for TNPW121064R9BEEA
RES SMD 42.2K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOARD DEMO LIS344AL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT SCK datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 88 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
47UF 250V 12,5X25MM 105C 3000H datasheet.pdf