Vishay/Dale TNPW1210680RBETA
TNPW1210680RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210680RBETA
Brief Description
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210680RBETA.pdf
Availability of TNPW1210680RBETA
QUANTITY
TNPW1210680RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210680RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210680RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210680RBETA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210680RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210680RBETA Details Description
Related parts for TNPW1210680RBETA
THERMISTOR FLOAT SWITCH PPS .6A datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP 5-TSOP datasheet.pdf
NON-ISOLATED POL MOD 1.8V 15A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 100 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
EMITTER UV 400NM 1A STAR datasheet.pdf
LED EMITTER RGBW FLAT LENS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 12.06W datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 SKT PLUG datasheet.pdf
47UF 6,3V 5X5,3 datasheet.pdf