Vishay/Dale TNPW12106K65BETA
TNPW12106K65BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12106K65BETA
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12106K65BETA.pdf
Availability of TNPW12106K65BETA
QUANTITY
TNPW12106K65BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12106K65BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12106K65BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12106K65BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12106K65BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12106K65BETA Details Description
Related parts for TNPW12106K65BETA
VARISTOR 32V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DUAL BIN UP-COUNTER 16-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES 887 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
BLUETOOTH CABLE REPLACE CLASS 2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
MOD IR RCVR 38KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf