Vishay/Dale TNPW1210732RBEEN
TNPW1210732RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210732RBEEN
Brief Description
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210732RBEEN.pdf
Availability of TNPW1210732RBEEN
QUANTITY
TNPW1210732RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210732RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210732RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210732RBEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW1210732RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210732RBEEN Details Description
Related parts for TNPW1210732RBEEN
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PHOTO MINI FLAT THRU PNP DARK-ON datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 50A 48V datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf