Vishay/Dale TNPW121073K2BETA
TNPW121073K2BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121073K2BETA
Brief Description
RES SMD 73.2K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121073K2BETA.pdf
Availability of TNPW121073K2BETA
QUANTITY
TNPW121073K2BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121073K2BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW121073K2BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121073K2BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW121073K2BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121073K2BETA Details Description
Related parts for TNPW121073K2BETA
FUSE HLDR CARTRIDGE 250V 16A PCB datasheet.pdf
CAP CER 56PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
IC AUD/VID SWITCH SPI SER 16QSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DCON,25P,BF datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC FLYBK datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.013UF RADIAL datasheet.pdf