Vishay/Dale TNPW1210820RBETA
TNPW1210820RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210820RBETA
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210820RBETA.pdf
Availability of TNPW1210820RBETA
QUANTITY
TNPW1210820RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210820RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210820RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210820RBETA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210820RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210820RBETA Details Description
Related parts for TNPW1210820RBETA
FIXED IND 3.3UH 980MA 156 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 6.80 OHM 17W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.78 OHM 1% 20W datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 1W datasheet.pdf
CRIMP SOCKET CONTACT datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM datasheet.pdf
OSC DCXO 81.92MHZ SMD datasheet.pdf