Vishay/Dale TNPW12108K66BETA
TNPW12108K66BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12108K66BETA
Brief Description
RES SMD 8.66K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12108K66BETA.pdf
Availability of TNPW12108K66BETA
QUANTITY
TNPW12108K66BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12108K66BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12108K66BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.66k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12108K66BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12108K66BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12108K66BETA Details Description
Related parts for TNPW12108K66BETA
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-UMAX datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 12POS 4 DECK datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 810MA 1.5 OHM datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 18.92MM datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET FOR FD-F72 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.3KOHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf