Vishay/Dale TNPW1210931RBEEA
TNPW1210931RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210931RBEEA
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210931RBEEA.pdf
Availability of TNPW1210931RBEEA
QUANTITY
TNPW1210931RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210931RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210931RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210931RBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210931RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210931RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210931RBEEA
IC 3PLL EPROM CLOCK GEN 20-SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE- APR40A/ AE40M / APR40 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES 8.25M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A ROCKER datasheet.pdf