Vishay/Dale TNPW2010165KBEEY
TNPW2010165KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010165KBEEY
Brief Description
RES SMD 165K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010165KBEEY.pdf
Availability of TNPW2010165KBEEY
QUANTITY
TNPW2010165KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010165KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010165KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010165KBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010165KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010165KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010165KBEEY
RES SMD 25.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 48WFBGA datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 18V 100W datasheet.pdf
RES 213K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
T5009 FLX2 2NC+1NO M20/NPT ADPT datasheet.pdf
CONN HDR 28POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Crystal 54.0000MHz 15ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf