Vishay/Dale TNPW201016K9BEEF
TNPW201016K9BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201016K9BEEF
Brief Description
RES SMD 16.9K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201016K9BEEF.pdf
Availability of TNPW201016K9BEEF
QUANTITY
TNPW201016K9BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201016K9BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201016K9BEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201016K9BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201016K9BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201016K9BEEF Details Description
Related parts for TNPW201016K9BEEF
CAP CER 33PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
025 G 8POS CAP ASSY W TO W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
11 ROW RT ANGLE PWR MOD SUP TOOL datasheet.pdf
HS BLEND & FINISH DISC 6" A MED datasheet.pdf