Vishay/Dale TNPW2010180RBEEY
TNPW2010180RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010180RBEEY
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010180RBEEY.pdf
Availability of TNPW2010180RBEEY
QUANTITY
TNPW2010180RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010180RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010180RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010180RBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010180RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010180RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010180RBEEY
FUSE GLASS 8A 125VAC 2AG datasheet.pdf
CARDEDGE 18POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 0.100 T/H datasheet.pdf
508 TB SP CLA PARALLEL/T datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
CAP TRIM 0.6-4.5PF 500V SURF MNT datasheet.pdf
CAP FILM 5.6UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf