Vishay/Dale TNPW2010180RBEEY
TNPW2010180RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010180RBEEY
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010180RBEEY.pdf
Availability of TNPW2010180RBEEY
QUANTITY
TNPW2010180RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010180RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010180RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010180RBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010180RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010180RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010180RBEEY
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
EMITTER VISIBLE 730NM 100MA PLCC datasheet.pdf
LED RED 2PLCC SMD datasheet.pdf
IC POT DUAL LOG HV 50K 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 250V 1A SNAP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 24POS .127M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V C0G 1206 datasheet.pdf