Vishay/Dale TNPW2010196KBEEF
TNPW2010196KBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010196KBEEF
Brief Description
RES SMD 196K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010196KBEEF.pdf
Availability of TNPW2010196KBEEF
QUANTITY
TNPW2010196KBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010196KBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010196KBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010196KBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010196KBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010196KBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010196KBEEF
IC RESET CMOS 4.4V 200MS 5SSOP datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FERRITE CORE PQ 2.4UH N92 datasheet.pdf
RELAY SSR 25A 660VAC AC OUT PNL datasheet.pdf