Vishay/Dale TNPW20101K13BEEF
TNPW20101K13BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20101K13BEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20101K13BEEF.pdf
Availability of TNPW20101K13BEEF
QUANTITY
TNPW20101K13BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20101K13BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW20101K13BEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20101K13BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW20101K13BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20101K13BEEF Details Description
Related parts for TNPW20101K13BEEF
IC OPAMP GP 160KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN MAGJACK 8PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES 15.0 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN INV SOCKET 2-FB 60POS 5ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
RES 47 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
FIBER 32MM WIDE AREA THRUBEAM R2 datasheet.pdf
CAP POLYMER 820UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
RES 2.268K OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SKT datasheet.pdf