Vishay/Dale TNPW20101K13BEEF
TNPW20101K13BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20101K13BEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20101K13BEEF.pdf
Availability of TNPW20101K13BEEF
QUANTITY
TNPW20101K13BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20101K13BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW20101K13BEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20101K13BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW20101K13BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20101K13BEEF Details Description
Related parts for TNPW20101K13BEEF
CONN EDGECARD 72POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
2.5 W/B HSG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 630V U2J 2220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A datasheet.pdf