Vishay/Dale TNPW20101K47BEEF
TNPW20101K47BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20101K47BEEF
Brief Description
RES SMD 1.47K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20101K47BEEF.pdf
Availability of TNPW20101K47BEEF
QUANTITY
TNPW20101K47BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20101K47BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW20101K47BEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20101K47BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW20101K47BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20101K47BEEF Details Description
Related parts for TNPW20101K47BEEF
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 5% 1W J LEAD datasheet.pdf
158-MTK 2.0MM HOLDING HDR datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC SMA datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 1A (Flash) Camera Flash 14-WSON (4x4) datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4P3T datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS 1.0MM R/A SMD datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 24-26AWG GOLD datasheet.pdf
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD datasheet.pdf