Vishay/Dale TNPW201020K5BETF
TNPW201020K5BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201020K5BETF
Brief Description
RES SMD 20.5K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201020K5BETF.pdf
Availability of TNPW201020K5BETF
QUANTITY
TNPW201020K5BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201020K5BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201020K5BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201020K5BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201020K5BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201020K5BETF Details Description
Related parts for TNPW201020K5BETF
CONN HEADER HM B22 CPCI 154POS datasheet.pdf
VARISTOR 735V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf