Vishay/Dale TNPW2010267RBEEF
TNPW2010267RBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010267RBEEF
Brief Description
RES SMD 267 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010267RBEEF.pdf
Availability of TNPW2010267RBEEF
QUANTITY
TNPW2010267RBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010267RBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010267RBEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010267RBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010267RBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010267RBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010267RBEEF
RES SMD 5.36M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 75MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SHELF FIXED 22X19" BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1W DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf