Vishay/Dale TNPW20102K32BEEY
TNPW20102K32BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20102K32BEEY
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20102K32BEEY.pdf
Availability of TNPW20102K32BEEY
QUANTITY
TNPW20102K32BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20102K32BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW20102K32BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20102K32BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW20102K32BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20102K32BEEY Details Description
Related parts for TNPW20102K32BEEY
CAP ALUM 27000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PWRBLADE V/T LF HDR datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
MICRO TIM3 CONTACT datasheet.pdf
3 WAY ISOLATING AMP 4-20MA datasheet.pdf
SWITCH DIP 1POS W/SEAL TAPE SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 38.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 4X1 BLUE DIFF datasheet.pdf