Vishay/Dale TNPW2010383KBEEY
TNPW2010383KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010383KBEEY
Brief Description
RES SMD 383K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010383KBEEY.pdf
Availability of TNPW2010383KBEEY
QUANTITY
TNPW2010383KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010383KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010383KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010383KBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010383KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010383KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010383KBEEY
HOOK-UP SOLID 30AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
TVS DIODE 96VWM 156VC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 450MA 440 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 360MA 1.85 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 6.025K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 750 OHM 5% 40W datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A TO252-3 datasheet.pdf