Vishay/Dale TNPW2010430KBETF
TNPW2010430KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010430KBETF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 430K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010430KBETF.pdf
Availability of TNPW2010430KBETF
QUANTITY
TNPW2010430KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010430KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010430KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010430KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010430KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010430KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010430KBETF
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-75VIN +/-12V datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M30 10MM PNP NO datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
WEB CNTR CLIP,NAT,3-7.9MM CBL datasheet.pdf
RES 800 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 220PO datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC TRANS PNP/PNP 60V SOT1118 datasheet.pdf