Vishay/Dale TNPW201049R9BEEF
TNPW201049R9BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201049R9BEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201049R9BEEF.pdf
Availability of TNPW201049R9BEEF
QUANTITY
TNPW201049R9BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201049R9BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201049R9BEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201049R9BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201049R9BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201049R9BEEF Details Description
Related parts for TNPW201049R9BEEF
CARDEDGE LO PRO 18POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT HS 14SOIC datasheet.pdf
FUSE RENEWABLE CLASS H 90A 600V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 270K OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE SKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 19.2W datasheet.pdf
20V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf