Vishay/Dale TNPW2010536RBETF
TNPW2010536RBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010536RBETF
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010536RBETF.pdf
Availability of TNPW2010536RBETF
QUANTITY
TNPW2010536RBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010536RBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010536RBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010536RBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010536RBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010536RBETF Details Description
Related parts for TNPW2010536RBETF
IC OPAMP DIFF 225MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
HOLDER & SPONGE WDH30 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-6 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 500MW DO213AB datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 DUAL 24POS datasheet.pdf