Vishay/Dale TNPW201053R6BEEY
TNPW201053R6BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201053R6BEEY
Brief Description
RES SMD 53.6 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201053R6BEEY.pdf
Availability of TNPW201053R6BEEY
QUANTITY
TNPW201053R6BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201053R6BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW201053R6BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)53.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201053R6BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW201053R6BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201053R6BEEY Details Description
Related parts for TNPW201053R6BEEY
RES ARRAY 8 RES 47 OHM 1506 datasheet.pdf
WIRE SADDLE MICRO W/BASE .29" datasheet.pdf
PILOT LIGHT 5V INCAND ROUND RED datasheet.pdf
CONN MCX JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
BOARD EVAL CENTRAL UNIT ALARM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
6'18/2 SPT-2 CLAMP 8.5IN SHADE datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG GRN 3.28' datasheet.pdf
RS-232 TO TTL CONVERTER datasheet.pdf
RES SMD 0.07 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
DIODE GENERAL PURPOSE 85A DO-5 datasheet.pdf