Vishay/Dale TNPW2010619KBETF
TNPW2010619KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010619KBETF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 619K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010619KBETF.pdf
Availability of TNPW2010619KBETF
QUANTITY
TNPW2010619KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010619KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010619KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010619KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010619KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010619KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010619KBETF
HOOK-UP STRND 12AWG RED 100' datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 800MA 980 MOHM datasheet.pdf
CONN TERM TAB 12-10AWG PIDG datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 15MA 2.55 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 130 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V 20% X6S 0402 datasheet.pdf