Vishay/Dale TNPW2010698RBETF
TNPW2010698RBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010698RBETF
Brief Description
RES SMD 698 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010698RBETF.pdf
Availability of TNPW2010698RBETF
QUANTITY
TNPW2010698RBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010698RBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010698RBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010698RBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010698RBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010698RBETF Details Description
Related parts for TNPW2010698RBETF
CONN RCPT 24POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
K8327A TOOL KIT datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 301 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
DBMAM44SNM-F225 - MIL EQUIV datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
TV 53C 53#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
TV 143C 48#20 8#16 PIN J/N REC datasheet.pdf
270UF 450V 35X35MM 85C 15000H datasheet.pdf