Vishay/Dale TNPW201073R2BETF
TNPW201073R2BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201073R2BETF
Brief Description
RES SMD 73.2 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201073R2BETF.pdf
Availability of TNPW201073R2BETF
QUANTITY
TNPW201073R2BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201073R2BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201073R2BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201073R2BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201073R2BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201073R2BETF Details Description
Related parts for TNPW201073R2BETF
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 390PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 5% DO-35 datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 13POS STR GOLD datasheet.pdf
HOLESAW KIT datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf