Vishay/Dale TNPW201076K8BETF
TNPW201076K8BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201076K8BETF
Brief Description
RES SMD 76.8K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201076K8BETF.pdf
Availability of TNPW201076K8BETF
QUANTITY
TNPW201076K8BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201076K8BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201076K8BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201076K8BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201076K8BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201076K8BETF Details Description
Related parts for TNPW201076K8BETF
SWITCH PUSH SPST-NO 0.01A 12V datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 256-TAP 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2POS 3.5MM GRN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf