Vishay/Dale TNPW20107K50BETF
TNPW20107K50BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20107K50BETF
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20107K50BETF.pdf
Availability of TNPW20107K50BETF
QUANTITY
TNPW20107K50BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20107K50BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW20107K50BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20107K50BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW20107K50BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20107K50BETF Details Description
Related parts for TNPW20107K50BETF
RES SMD 182K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR MCP3425 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1.3W DO41 datasheet.pdf
CONN RCPT 15 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
COVER SCREW STRAIGHT 6X6X60" datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT RA datasheet.pdf