Vishay/Dale TNPW2010806RBEEF
TNPW2010806RBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010806RBEEF
Brief Description
RES SMD 806 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010806RBEEF.pdf
Availability of TNPW2010806RBEEF
QUANTITY
TNPW2010806RBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010806RBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010806RBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010806RBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010806RBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010806RBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010806RBEEF
RES 619K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
IC FIFO 1024X18 SYNC 10NS 68PLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CABLE SGL END STR 3POS MALE 5M datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf