Vishay/Dale TNPW20108K20BETF
TNPW20108K20BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20108K20BETF
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20108K20BETF.pdf
Availability of TNPW20108K20BETF
QUANTITY
TNPW20108K20BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20108K20BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW20108K20BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20108K20BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW20108K20BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20108K20BETF Details Description
Related parts for TNPW20108K20BETF
IDC CABLE - MKR40K/MC40F/MPR40K datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 212POS .050 datasheet.pdf
IND 10MM FLAT YLW DIFF TAB TERM datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5.1V 35.9A datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 27A 2.55 MOHM datasheet.pdf
ACCES METAL MULTIPLE CABLE SEAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf
TV 10C 10#20 SKT RECP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 40W datasheet.pdf