Vishay/Dale TNPW2512102KBEEY
TNPW2512102KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512102KBEEY
Brief Description
RES SMD 102K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512102KBEEY.pdf
Availability of TNPW2512102KBEEY
QUANTITY
TNPW2512102KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512102KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512102KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512102KBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512102KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512102KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512102KBEEY
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 48POS STR datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SPI 250KSPS 16DFN datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 18MM datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
CONN RCPT 52POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 5.5A DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 0.9NH 1.2A 30 MOHM SMD datasheet.pdf