Vishay/Dale TNPW2512121KBEEG
TNPW2512121KBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512121KBEEG
Brief Description
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512121KBEEG.pdf
Availability of TNPW2512121KBEEG
QUANTITY
TNPW2512121KBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512121KBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512121KBEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512121KBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512121KBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512121KBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512121KBEEG
TRANS PNP 20V 5A TO-92L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUFFER SCHMIT TRIG SC705 datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 14AWG SLATE 100' datasheet.pdf
IC TXRX RS485 3.3V LP 8VSSOP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 6.3V X6S 0201 datasheet.pdf