Vishay/Dale TNPW25121K91BEEG
TNPW25121K91BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25121K91BEEG
Brief Description
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25121K91BEEG.pdf
Availability of TNPW25121K91BEEG
QUANTITY
TNPW25121K91BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25121K91BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW25121K91BEEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25121K91BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW25121K91BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25121K91BEEG Details Description
Related parts for TNPW25121K91BEEG
THYRISTOR SIBOD 270V 100A DO-15 datasheet.pdf
VARISTOR 73V 1.2KA DISC 9MM datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
TIMER DIGITAL 240VAC SCREW TERM datasheet.pdf
IC REMOTE KEYLESS ENTRY 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 100MA 36 OHM SMD datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1512 WHITE datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 32POS datasheet.pdf