Vishay/Dale TNPW2512267KBETG
TNPW2512267KBETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512267KBETG
Brief Description
RES SMD 267K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512267KBETG.pdf
Availability of TNPW2512267KBETG
QUANTITY
TNPW2512267KBETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512267KBETG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512267KBETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512267KBETG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512267KBETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512267KBETG Details Description
Related parts for TNPW2512267KBETG
FERRULE 35MM 30 16 RED 1 = 50PCS datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FAN 24VDC 80X25MM 2WR datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf