Vishay/Dale TNPW25122K55BEEY
TNPW25122K55BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25122K55BEEY
Brief Description
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25122K55BEEY.pdf
Availability of TNPW25122K55BEEY
QUANTITY
TNPW25122K55BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25122K55BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW25122K55BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.55k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25122K55BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW25122K55BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25122K55BEEY Details Description
Related parts for TNPW25122K55BEEY
IC CPLD 128MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 27 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
GC5018EVM datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR GREEN datasheet.pdf
RES 291 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.9M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 160MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf