Vishay/Dale TNPW2512316KBETG
TNPW2512316KBETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512316KBETG
Brief Description
RES SMD 316K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512316KBETG.pdf
Availability of TNPW2512316KBETG
QUANTITY
TNPW2512316KBETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512316KBETG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512316KBETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512316KBETG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512316KBETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512316KBETG Details Description
Related parts for TNPW2512316KBETG
RES SMD 402K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 16MSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf