Vishay/Dale TNPW251234K8BEEY
TNPW251234K8BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251234K8BEEY
Brief Description
RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251234K8BEEY.pdf
Availability of TNPW251234K8BEEY
QUANTITY
TNPW251234K8BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251234K8BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW251234K8BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251234K8BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW251234K8BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251234K8BEEY Details Description
Related parts for TNPW251234K8BEEY
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 20W datasheet.pdf