Vishay/Dale TNPW2512412RBEEG
TNPW2512412RBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512412RBEEG
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512412RBEEG.pdf
Availability of TNPW2512412RBEEG
QUANTITY
TNPW2512412RBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512412RBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512412RBEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512412RBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512412RBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512412RBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512412RBEEG
RES SMD 44.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 51A D2PAK datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 1.105A 120 MOHM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V TO220 datasheet.pdf
T70 UK BOX datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf