Vishay/Dale TNPW2512505RBEEY
TNPW2512505RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512505RBEEY
Brief Description
RES SMD 505 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512505RBEEY.pdf
Availability of TNPW2512505RBEEY
QUANTITY
TNPW2512505RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512505RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512505RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)505
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512505RBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512505RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512505RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512505RBEEY
SWITCH R/A SEALED 10 SEC 50V datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
BAG 10X14 SHIELDED ZIPLOCK datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT DUAL ENTRY 18POS .100" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 900MA 720 MOHM datasheet.pdf