Vishay/Dale TNPW2512649KBEEG
TNPW2512649KBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512649KBEEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 649K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512649KBEEG.pdf
Availability of TNPW2512649KBEEG
QUANTITY
TNPW2512649KBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512649KBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512649KBEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512649KBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512649KBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512649KBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512649KBEEG
OPTOISOLATOR 5KV DARLINGTON 4SMD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 48KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
FERRULE 16.0MM 28 WHT 1 = 100PCS datasheet.pdf
RES 15K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC 6"XNH A VFN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 24VOUT 25W datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf